Strona wygasła! pl.mfirma.eu

Twoja strona nadal znajduje się na serwerze pl.mfirma.eu, ale nie jest widoczna w Internecie dla innych użytkowników. Aby móc w pełni korzystać ze wszystkich funkcji naszego serwisu skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta.

Ok

Aktualności


13.04.2018

W tym roku ponownie jako Stowarzyszenie na rzecz autyzmu Kokardka oraz Fundacja Pomóc Więcej współorganizowaliśmy Śląski Szlak z Autyzmem. Tym razem trasa przebiegała od UM Chorzów, przez UM Świętochłowice i kończyła się w MDK Świętochłowice. Dużo więcej organizacji oraz instytucji dołączyło do Szlaku z czego bardzo się cieszymy, bo dzięki Wam Szlak zyskał większy rozgłos i większe możliwości w zorganizowaniu atrakcji w tym dniu wraz ze sprawnym zabezpieczeniem całego wydarzenia dzięki Policji, Straży Miejskiej i MPUK Świętochłowice.
Zwiększanie świadomości i wrażliwości społecznej na temat osób zmagających się z autyzmem jest dla nas bardzo ważne. Dziękujemy wszystkim Współorganizatorom oraz Uczestnikom. Bardzo też dziękujemy za objęcie Honorowym Patronatem tego wydarzenia Prezydentowi Miasta Chorzów Andrzejowi Kotali, Prezydentowi Miasta Świętochłowice Dawidowi Kostempskiemu oraz Europosłowi Markowi Plurze.

Dziękujemy Dyrektorowi OSiR Skałka w Świętochłowicach Tomaszowi Sikorskiemu za ogromną pomoc w organizacji wydarzenia od strony technicznej oraz solidarności z naszym Szlakiem.

Ogromne podziękowania dla Dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury w Świętochłowicach Wojciecha Przetacznika za udostępnienie MDKu i pomoc w organizacji.

Wszystkim Wolontariuszom i Dobrym Ludziom - DZIĘKUJEMY ♥
Obszerna fotorelacja oraz informacje o wszystkich organizatorach i uczestnikach tutaj: Śląski Szlak z Autyzmem

Nasza galeria tutaj: Stowarzyszenie na rzecz autyzmu KOKARDKA

02.04.2018

ZAPRASZAMY! 13 KWIETNIA!

01.03.2018

24.11.2017

Dziękujemy Wszystkim Wolontariuszom Fundacji Pomóc Więcej, Stowarzyszenia na rzecz autyzmu Kokardka i Fundacji Dr Clown za wsparcie i pomoc w organizacji Pierwszego Wernisażu Plastyczno-Artystycznego w Świętochłowicach ♥ Dziękujemy Wszystkim Artystom, którzy śpiewali, tańczyli i grali ♥ Dziękujemy Wspaniałym Gościom za przybycie, wspólną zabawę i wsparcie Centrum Terapii i Edukacji Horyzont w Świętochłowicach poprzez zakup prac naszych podopiecznych i ozdób świątecznych. Bardzo dziękujemy ♥ ♥

22.11.2017

Zapraszamy serdecznie na pierwszy wernisaż "Pojąć niepojęte, czyli kiedy w sercu rodzi się sztuka" poświęcony pracy plastyczno - artystycznej podopiecznych z Centrum Terapii i Edukacji Horyzont w Świętochłowicach. Wernisaż połączony będzie z aukcją charytatywną z możliwością wylicytowania prac podopiecznych, a uzyskana kwota zostanie przekazana na terapię. W czasie wernisażu będzie dużo atrakcji między innymi: kiermasz świąteczny, wystawa prac podopiecznych, występy muzyczne - zespołów i solistów (niespodzianka) oraz na zakończenie występ naszego nowego projektu czyli zespołu integracyjno terapeutycznego "Jestem Tu" :) Zapraszamy 24 listopada o godz. 17.00 do MDK ul. Harcerska 1 w Świętochłowicach.

09.09.2017

Dziś w Świętochłowicach odbył się Piknik Organizacji Pozarządowych - Fundacja Pomóc Więcej razem ze Stowarzyszeniem na rzecz Autyzmu " Kokardka".

06.09.2017

Dziś odbył się drugi dzień Olimpiady " Tygodnia Godności Osób Niepełnosprawnych " Nasze Stowarzyszenie dzielnie reprezentowali tym razem Daniel i Dominika. Do konkurencji przystąpiło 11 placówek z Świętochłowic oraz miast ościennych, graliśmy w Petanque, a co najważniejsze pogoda się udała :) Dziękujemy DPS " Złota Jesień " za taką możliwość i gratulujemy naszym małym zawodnikom.

05.09.2017

Dzisiaj 5 września o godz. 10.00 w Środowiskowym Domu Samopomocy przy ul. Karpackiej 3 w Świętochłowicach odbył się pierwszy etap olimpiady. Dzielnie w barwach Kokardki walczyli nasi podopieczni Julka i Mateusz :) Gratulujemy.

08.06.2017

IV Wojewódzki Konkurs "Złota Synapsa" za nami.
Zgłosiło się 11 szkół: dwie z Katowic i po jednej z Czeladzi, Sosnowca, Czerwionki Leszczyny, Piekar Śląskich, Żor, Zabrza, Chorzowa, Dąbrowy Górniczej i Świętochłowic. Wygrał uczeń reprezentujący Zabrze :) Gratulujemy!
Bardzo dziękujemy organizatorom czyli ZSS nr 8 w Katowicach, że po raz czwarty mogliśmy uczestniczyć w tym wydarzeniu.

15.07.2017

Bardzo mocno dziękujemy Stowarzyszeniu Integracji Międzypokoleniowej Skrzydła za zorganizowanie Rodzinnego Pikniku Charytatywnego, który odbył się 15 lipca na terenie Szkoły nr 3 w Świętochłowicach. W czasie przeprowadzonej zbiórki udało się zebrać kwotę za którą doposażymy Centrum Terapii i Edukacji HORYZONT w niezbędne stanowisko Terapeuty Ręki. Dziękujemy.

25.04.2017

Uczestniczyliśmy w Pierwszym Śląskim Szlaku z Autyzmem w Chorzowie. Marsz rozpoczął się o godzinie 11.00, wyruszyliśmy z Rynku w stronę Szybu Prezydent. Na miejscu czekało wiele atrakcji. Wypuściliśmy też niebieskie balony do nieba. Każdy, kto chciał dowiedzieć się więcej o autyzmie lub podzielić się własnym doświadczeniem, mógł przyjść do punktu informacyjnego i porozmawiać z rodzicami dzieci autystycznych lub przedstawicielami organizacji pozarządowych.
Organizatorami tego wydarzenia byli: Stowarzyszenie Nowoczesny Chorzów, Fundacja Pomóc Więcej, Fundacja Spectrum Liberi, Stowarzyszenie na rzecz autyzmu Kokardka, Niepubliczny Punkt Przedszkolny „Niebieski Zakątek” oraz Centrum Integracji Międzypokoleniowej, pod honorowymi patronatami Prezydenta miasta Chorzowa oraz Europosła Pana Marka Plury.

03.04.2017

Wraz z Fundacją Spectrum Liberi oraz Fundacją Pomóc Więcej rozpoczęliśmy kwietniowy miesiąc szerzenia wiedzy na temat Autyzmu spotkaniem w Szkole Podstawowej Specjalnej nr 10 w Świętochłowicach, gdzie poprowadziliśmy wspólnie prelekcję dla dzieci oraz rodziców i pedagogów. Na koniec uczniowie wypuścili niebieskie balony do nieba. Bardzo dziękujemy Dyrektorowi oraz Nauczycielom SPS nr 10 za zaproszenie i współudział w wydarzeniu oraz wolontariuszom Klaudii, Markowi i Dorocie za pomoc.

07.09.2016

Dziś dwoje naszych podopiecznych - Adrian i Ola uczestniczyli w I Mistrzostwach CYMBERGAJA podczas Tygodnia Godności Osób Niepełnosprawnych zorganizowanym w Środowiskowym Domu Samopomocy w
Świętochłowicach. Podium nie było, ale za to świetna zabawa :) Bardzo dziękujemy!

05.07.2016

Dzisiaj otrzymaliśmy wsparcie finansowe dzięki Panu dr Jarosławowi Bełdowskiemu. Przekazanie darowizny odbyło się za pośrednictwem Prezydenta Miasta Świętochłowice Pana Dawida Kostempskiego. Dla przypomnienia postaci Pana dr Jarosława Bełdowskiego: został on uhonorowany tytułem zasłużonego dla miasta Świętochłowice, który swoją prawdopodobnie największą w Polsce, prywatną kolekcję pamiątek z powstań śląskich przekazał Muzeum Powstań Śląskich. Otrzymaną nagrodę finansową przekazał na Stowarzyszenie na rzecz autyzmu Kokardka za co jesteśmy mu bardzo wdzięczni. Pieniążki zostaną przeznaczone na pomoce terapeutyczne dla naszych podopiecznych z Centrum Terapii i Edukacji.

07.06.2016

III Wojewódzki Konkurs Wiedzy i Umiejętności "Złota Synapsa" w Katowicach za nami :) Jak co roku mogliśmy zasponsorować nagrody i dostąpić zaszczytu udziału w tym wydarzeniu.

02.04.2016

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w Świętochłowicach. Uczciliśmy ten dzień kameralną konferencją na temat autyzmu oraz spotkaniem rodziców, wymianie doświadczeń i zabawie dla naszych autystycznych dzieci.

06.10.2015

Dzisiaj mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w szkoleniu "KROK PO KROKU Z AUTYZMEM I INNYMI ZABURZENIAMI NEUROROZWOJOWYMI" organizowanym przez naszych przyjaciół Monikę Majchrzak i Jana Czuchnowskiego z Centrum Hiperbaryczne Concept. Szkolenie było przeprowadzone przez Panią dr n.o zdr. Anna Kostiukow, jest to osoba bardzo mocno związana z tematyką Autyzmu, do swojej pracy podchodzi z fascynacją i niezmierną fachowością. Bardzo dziękujemy, za to że mogliśmy tam być, uczestniczyć w szkoleniu, pogłębić wiedzę oraz poznać nowe wspaniałe osoby.

03.10.2015

Z sukcesem otwarliśmy nasz pierwszy Klub Rodziców wraz z Fundacją Pomóc Więcej. Dziekujemy wszystkim przybyłym na otwarcie Klubu Rodziców - w bardzo przyjemnej atmosferze mogliśmy gościć takie osoby jak: Wiceprezes MPGK Jacek Guzy, Wiceprezydent Stanisław Korman, Przewodniczący Rady Miejskiej Marek Palka, Poseł Maria Nowak, Radny Zbigniew Nowak, Radna Beata Loska, Pełnomocnik ds. Osób Niepełnosprawnych Norbert Rózga. Odwiedził nas też Flash Chorzowski i Stowarzyszenie Nowoczesny Chorzów - bardzo dziękujemy! Dziekujemy wszystkim za prezenty dla Klubu. Ogromne podziękowanie dla wolontariuszy !!! Dziękujemy wszystkim gościom i przybyłym rodzicom, jesteśmy dumni z naszych dzieci, które mimo niepełnosprawności i często rozchwianych nastrojów były dzisiaj bardzo grzeczne.

15.06.2015

10 czerwca 2015 odbył się II Wojewódzki Konkurs dla dzieci autystycznych "Złota Synapsa", organizowany przez ZSS nr8 w Katowicach.

24.05.2015

23 maja byliśmy na kiermaszu rękodzieła (na Wall Street Festival 2015 w Świętochłowicach) wraz z Fundacją Pomóc Więcej z pracami dzieci autystycznych i nie tylko, każdą pracę można było zakupic i tym sposobem wspomóc autystyczne dzieci.

21.05.2015

23 maja będziemy na kiermaszu rękodzieła (na Wall Street Festival 2015 w Świętochłowicach) wraz z Fundacją Pomóc Więcej z pracami dzieci autystycznych i nie tylko, każdą pracę można będzie zakupic, wszystko na cele:
- autystycznych dzieci z ZSS nr 8 w Katowicach (dochód z prac wykonanych przez dzieci z tej szkoły i z Irlandzkiej, która dla szkoły również przesłała swoje prace autystycznych uczniów)
- podopiecznych z autyzmem Fundacji Pomóc Więcej (prace wykonane przez inne osoby dla autyzmu)
Jeżeli ktoś by chciał przekazac swoje ręczne robótki dla dzieci będziemy bardzo wdzięczni. A kto będzie chciał nam pomóc w tym dniu zapraszamy na nasze stanowisko nr 3 :)

10.04.2015

Na niebiesko była też z nami szkoła dla dzieci z autyzmem w Katowicach. Więcej TUTAJ

03.04.2015

2 kwietnia w Świętochłowicach obchodziliśmy Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu. Pogoda nie dopisała, było zimno, deszcz i śnieg, ale daliśmy radę :)

15.03.2015

23 maja nasze Stowarzyszenie wraz z Fundacją Pomóc Więcej

17.02.2015

Przyłączamy się do projektu Fundacji Pomóc Więcej skierowanego dla podopiecznych autystów. Zapraszamy wszystkich do współpracy i pomocy.

17.02.2015

Nauczyciele Zespołu Szkół Specjalnych nr 8 w Katowicach wychodząc na przeciw potrzebom, chcąc dzielić się wiedzą i doświadczeniem na temat problematyki związanej z autyzmem oraz różnymi zagadnieniami związanymi z niepełnosprawnością – od 2003 r. wydają gazetkę szkolną, która pod redakcją nauczyciela Andrzeja Kowalika, przekształciła się w ogólnopolskie, kilkudziesięciostronicowe czasopismo (ISSN nr 1896-3161) – Biuletyn Informacyjny „WINDA”. Na jego łamach osoby zainteresowane (specjaliści z całej Polski) prezentują swoje przemyślenia i doświadczenia z pracy z dziećmi autystycznymi. Numery archiwalne czasopisma można znaleźć